Wejd na Hip Hop Rap forum!

Rapologia II

Napisano: 2010-10-20 18:01 przez Hax

tl_files/elementy/images/blog/thedog_no_one_can_do_it_better.jpg

Okrągłe 25. wydanie Rapologii było zarazem drugim pojedynkiem pierwszej rundy turnieju roczników. Tym razem los skojarzył ze sobą bliskie lata 1989 i 1992. Tym pierwszym zajął się MPR. Za drugi odpowiedzialny był Głowa. Złota era będąca dla wielu (niestety) bardzo głębokim old-schoolem opanowała na dwie godziny antenę Radia Glob. Dzięki temu rozgrywka skończyła się tak, jak i się zaczęła - klasycznie!
 
Pierwszy zaatakował Głowa za pomocą "Jump Around" House of Pain. Następne uderzenia poszły wraz z "Let Me Ride" Dre'a, "Soul Controller" Grand Puby, "On And On" Pete Rocka i CL Smootha, czy "Jump" Kriss Kross. MPR odpowiadał na bieżąco wspierając się Kool Moe Dee ("All Night Long"), De La Soul ("Me, Myself And I"), czy Big Daddy Kanem ("Smooth Operator"). Przypadkowy pojedynek stoczyli ze sobą Guru i DJ Premier - "I'm The Man" z 1992 rywalizowało z "Premier and The Guru" z 89. Całość zakończył track jednego z najlepszych i najtragiczniejszych raperów, The D.O.C. "It's Funky Enough". Na drugi plan zeszły interaktywne dyskusje o matczynej dzielnicy rapu (South Bronx jak nakazuje Boogie Down Productions, czy Queensbridge jak wskazuje Juice Crew), czy powodach odejścia Grand Puby od Brand Nubian. Bez wpływu na wynik został również konflikt wewnątrz EPMD.
 
Po prezentacji roczników i zamknięciu pojedynku MPR przeniósł słuchaczy na chwilę do Francji by zaprezentować "L'école Du Micro D'Argent" IAM. Od razu po tym powrót do Stanów i mocna pozycja w postaci prezentowanej przez Głowę płyty "Deadringer" RJD2. W końcu werdykt padł. Zdradzając kulisy programu, od początku wielką przewagę zdobył rok 1989, ale końcówka pozwoliła reprezentantowi ostatniej dekady XX wieku sporo nadrobić. Ostatecznie, minimalnie, jednym głosem, wygrał rok 1989 i to on przeszedł do następnej rundy. Rapologia zakończyła się polskim akcentem i patronowaną płytą Bida Skuadu, a uściślając singlowym numerem "Classic".
 
A już za tydzień słuchaczy rozgrzeje, niczym hutniczy piec, pojedynek, w którym to Głowa przedstawi najstarszego uczestnika turnieju - rok 1987, a MPR skontruje go kolejnym reprezentantem "Złotej Ery" - rokiem 1993.

Do usłyszenia!

Wróć