Wejd na Hip Hop Rap forum!

Rapologia

Napisano: 2010-10-18 21:01 przez Hax

tl_files/elementy/images/blog/mosdefblackon.jpg

Trochę po czasie ale jak głosi pradawne, ludowe przysłowie - lepiej późno niż wcale. Od 12 dnia października w Radiu Glob rozpoczęła się nowa seria RAPOLOGII, czyli audycji kierowanej przez dwóch Poznaniaków, MPRa i Głowę. Nowa seria czyli pojedynek roczników. 24 lata muzyki rapowej rywalizują o palmę pierwszeństwa i uznanie milionów fanów gatunku.

Pokrótce, najpierw każdy rocznik dostaje 30 minut na autoprezentację, jeden artykułuje swoje argumenty za pomocą postaci o ksywie Głowa, drugi wspiera się mową i selekcją MPRa. Potem prowadzący prezentują jedną płytę ze swojej ukochanej dyskografii, a następnie, o ile czas pozwala, uszy słuchaczy zajmują luźne kawałki dające czas na głosowanie. Głosowanie ważne, bo to właśnie słuchacze dzięki gadu-gadu i facebookowi głosują, który rok powinien wygrać.

W pierwszej parze los skojarzył wspaniały rocznik 1999 oraz świeżutki rok 2008. Zamerykanizowany do szpiku kości Głowa zaatakował "I'm Smiley" People Under The Stairs, "Ms. Fat Booty" Mos Defa, "Housewife" Dre'a, czy "HitYaWitDat" Lootpack. MPR odpowiedział "Try" Black Milka, "Kindred" Akrobatika, "Yesterday" Atmosphere, ale i francuskim działem w postaci Rohffa, czy numerami krajanów tj. "Mercedesem Benz" oraz "Upewnij Się". W bezpośredni pojedynek zaangażował się Nas za pomocą "Nas Is Like" z 1999 i za pośrednictwem "N.I.G.G.E.R." z 2008. Obaj Panowie próbowali nieczystymi zagrywkami przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Uszczypliwe uwagi o debiucie Lil' Wayne'a w 1999, czy Flo-Ridy w 2008 roku zdecydowanie wpływały na sympatię fanów.
 
Na koniec, MPR próbował nawet wesprzeć się nieczystą zagrywką. Na niezwiązaną z 1999, prezentowaną przez Głowę, płytę "The Rising Tied", odpowiedział genialnym "The Ritual" Sabaca Red z 2008. Mimo to, sił wystarczyło na chwilowe remisy, a ostatecznie rok reprezentujący wspaniały XX wiek wygrał i awansował do kolejnej rundy.
 
Z kim się w niej spotka? O tym znów zdecyduje losowanie. Możliwe, że na zwycięzce następnego pojedynku, a wtedy rok 1999 może być w niezwykle trudnej sytuacji. Otóż w najbliższy wtorek od 20:00 swoje beaty i wersy skrzyżuje rocznik 1992 (odpowiadać za niego będzie Głowa) oraz rocznik
1989 (ten, drogą dedukcji, przedstawi MPR). "The Chronic" czy "It's A Big Daddy Thing"? "Mecca & The Soul Brothers" czy "Knowledge Is King"? Zapowiada się całkiem ciekawie...
 
Zapraszamy
we wtorek od 20:00 do 22:00 na www.radioglob.pl!
Głosować będziecie mogli pod numerem GG: 879517,
lub w komentarzach pod newsem o audycji na pl-pl.facebook.com/pages/Poznanhiphoppl/157778234248243?ref=ts

Do usłyszenia!

Wróć